Kronikk

Et Horn i siden

Nå må uinformerte debattanter slutte å uttale seg på måter som setter våre arbeidsplasser og norsk scenekunst i fare.

EKSTREM OPPUSSING: Skuespiller og tidligere teatersjef Ellen Horn og Terje Strømdahl i oppsetningen «Natten er dagens mor» på Nationalteateret i 2015. Foto: Vidar Ruud, NTBEKSTREM OPPUSSING: Skuespiller og tidligere teatersjef Ellen Horn og Terje Strømdahl i oppsetningen «Natten er dagens mor» på Nationalteateret i 2015. Foto: Vidar Ruud, NTB

Finansminister Trygve Slagsvold Vedum fyrte opp debatten rundt Nationaltheatret og dets videre skjebne i Dagens Næringsliv 28. oktober, og han har i etterkant fått støtte fra mange som mener at den såkalte Tullinløkka-løsningen har en for drøy prislapp på 9,75 milliarder kroner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kronikk

Mens USA mobi­li­serer til en tekno­logisk måne­lan­ding, svarer Norge med utred­ninger. Nå må vi sikre oss nasjonal kritisk KI-in­fra­struktur.

Boikott NRK

Trump-ad­mi­ni­stra­sjonen har stemplet det såkalte «solkar­tellet» som en terror­or­ga­ni­sa­sjon. Bereder det grunnen for et angrep på Venezuela?