Skjermtid

Mener staten må gjøre mer for å beskytte barna

Barn har i for stor grad vært overlatt til seg selv på nett, og staten må ta et større ansvar, ifølge en ny handlingsplan.

Kunnskapsbehov: Mer regulering og mer kompetanse er sentrale virkemidler for å gi barn og unge en trygg digital oppvekst, lyder konklusjonen i en ny handlingsplan. Foto: Anniken C. MohrKunnskapsbehov: Mer regulering og mer kompetanse er sentrale virkemidler for å gi barn og unge en trygg digital oppvekst, lyder konklusjonen i en ny handlingsplan. Foto: Anniken C. Mohr

Dagens lovverk regulerer i liten grad sosiale medier, påpekes det i handlingsplan som i går ble overlevert barne- og familieminister Kjersti Toppe (Sp).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Antallet volds­hen­delser og trusler mot lærere fortsetter å øke

Helse

Syke­hjem­met i Oslo ble priva­tisert – 14 ansatte sluttet på ett år

Teknologi

Forbru­ker­rådets Finn Myrstad støtter et forbud mot KI-brillene til tekgi­ganten Meta. I mellomtida synes han brille­butikkene bør ta sin del av ansvaret.