Georgia

Georgia herjes av splittelse

Trusler, masseprotest og boikott. Situasjonen er svært polarisert og kan bli voldelig, mener professor Jakob Tolstrup.

Flagger: Støttespillerne til partiet Georgisk drøm, som er utropt som valgvinner, demonstrerer i Georgias hovedstad Tbilisi 23. oktober. Foto: Shakh Aivazov, AP/NTBFlagger: Støttespillerne til partiet Georgisk drøm, som er utropt som valgvinner, demonstrerer i Georgias hovedstad Tbilisi 23. oktober. Foto: Shakh Aivazov, AP/NTB

«Forfalskning», «kupp» og «tyveri». Opposisjonen i Georgia, som består av flere partier, har ikke lagt fingrene imellom etter helgas valg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina-krigen

EU diskuterer hvem som kan snakke med Kreml, men klarer ikke å samle seg om ett navn.

Reportasje

I Venezuela bobler sinnet under en tykk overflate av uvisshet etter at USA kidnappet landets president Nicolás Maduro.

USA

Et flertall av ameri­ka­nerne mener Iran-krigen var en feil, ifølge en ny menings­må­ling. Nå er Donald Trumps opp­slut­ning i fritt fall.