Georgia

Georgia herjes av splittelse

Trusler, masseprotest og boikott. Situasjonen er svært polarisert og kan bli voldelig, mener professor Jakob Tolstrup.

Flagger: Støttespillerne til partiet Georgisk drøm, som er utropt som valgvinner, demonstrerer i Georgias hovedstad Tbilisi 23. oktober. Foto: Shakh Aivazov, AP/NTBFlagger: Støttespillerne til partiet Georgisk drøm, som er utropt som valgvinner, demonstrerer i Georgias hovedstad Tbilisi 23. oktober. Foto: Shakh Aivazov, AP/NTB

«Forfalskning», «kupp» og «tyveri». Opposisjonen i Georgia, som består av flere partier, har ikke lagt fingrene imellom etter helgas valg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Danmark

Glem USA og Grønland. Det er grise­vel­ferd som er blitt den største og mest betente saken før folke­tings­valget i Danmark.

Argentina

Argentina markerer 50 år siden mili­tær­dik­ta­turet med en president som vil omskrive historien.

Iran-krigen

Donald Trump utsetter angrep mot Irans olje- og kraft­an­legg i fem dager, men analytiker Hakam Amhaz er ikke overbevist. – Alt handler om mani­pu­la­sjon, svik og løgn, sier han.