Arkeologer har funnet en hemmelig grav i Petra i Jordan, melder CNN. Grava, med minst tolv skjeletter, er funnet i samme område der ­Indiana Jones og det siste korstog herjet som vilt i 1938. Ikke til forkleinelse for Indiana og Henry, men den grava burde de – eller i det minste alle nazistene – ha klart å funnet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Arkitektur

Gaute Brochmann henger bjella på feil katt, ifølge arki­tek­tur­his­to­riker Mari Hvattum. – Problemene vi ser på Økern og Ensjø i dag, er ikke moder­nismens skyld.

Norge og eøs

Den midler­ti­dige handels­av­talen EØS gjør Island og Norge til europeiske hybrid­stater. Skal nødløs­ningen bli normalen?

Politikk

Usman Mushtaq utfordrar gruppe­lei­ar Marthe Scharning Lund om å bli byråds­leiarkandidat for Ap i Oslo.