Anmeldelse

Alle mot alle

Høstutstillingen er en kamp om oppmerksomhet. Hvem har laget kunstverket som er mest iøynefallende, uten å være plumpt?

Trassig: Serina Erfjord har overført bildet fra en operasjonstavle på et sykehus nord i Gaza til broderi. Alle foto: Vegard KlevenTrassig: Serina Erfjord har overført bildet fra en operasjonstavle på et sykehus nord i Gaza til broderi. Alle foto: Vegard Kleven

Høst­utstillingen

Kunstnernes Hus, Oslo

Står til 13. oktober

Til anmeldelsen av årets Høstutstilling har jeg enkelt og greit spurt meg selv: Hvilket av utstillingens 87 kunstverk er det mest ambisiøse?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Gaza-krigen

Pale­stina­ko­mi­teen Trøndelag gir full støtte til NTNU-professor Bassam Hussein etter at han kalte 7. oktober «den vakreste ting som har skjedd i vårt århundre».

Kronikk

Respek­terer egentlig Frp sine egne velgere?

Iran-krigen

Donald Trump stanset Hormuz-­ope­ra­sjonen etter knapt ett døgn. Nå har han ikke annet valg enn å avslutte Iran-krigen gjennom forhand­linger, ifølge Egypts tidligere viseuten­riks­mi­nister.