Anmeldelse

Noe er i gjære

Ragna Bleys vakre, men lettfordøyde malerier har fått mer tyggemotstand.

Vanskelig å dra øynene vekk fra: «Velvet Thrust» er et av utstillingens mest givende verk – hva både form og farge angår. Foto: Uli Holz, OSL ContemporaryVanskelig å dra øynene vekk fra: «Velvet Thrust» er et av utstillingens mest givende verk – hva både form og farge angår. Foto: Uli Holz, OSL Contemporary

Silent ­Arrest

Ragna Bley

Utstilling på OSL Contemporary. Står til ­ 5. oktober

I min oppvekst var det å fylle hele arket når man tegnet ikke bare et ideal, men et krav. Det var uhørt å slenge til side et dyrebart papir med en liten krusedull på for så å begynne med blanke ark.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Serie

Apples «Cape Fear»-serie er overras­kende severdig søppel.

Bøker

For tre av fire betyr innleseren mye for hvilke lydbøker de velger. – Det har alt å si, sier lyd­boklyt­ter.

Vikingtid

I de siste tiårene har moderne arkeo­logisk forskning, natur­vi­tenskap og historisk teori full­sten­dig endret synet på viking­tiden.