Kulturtirsdag

Den umulige byen

I sommer har alles øyne vært rettet mot Paris. I sin nye bok om metropolen gjør Simon Kuper det meste for å skremme folk fra å flytte dit.

Kulinarisk metropol: Én grunn til at Simon holder ut i Paris, er maten. Foto: DIMITAR DILKOFF, AFP, NTBKulinarisk metropol: Én grunn til at Simon holder ut i Paris, er maten. Foto: DIMITAR DILKOFF, AFP, NTB

Ved årtusenskiftet hadde den unge journalisten Simon Kuper en drøm som en viss type mennesker verden rundt kan kjenne seg igjen i. Den handlet om å skaffe seg en fin leilighet i sentrum av en stor by og å kunne leve av å skrive.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Medier

Pete Hegseth vil direkte­sende henret­telsen av en drapsmann. En kalkulert forråelse av den ameri­kanske kulturen, mener Arne Johan Vetlesen.

Kulturtirsdag

Europas yngste stat drømmer om EU-medlemskap, men Pristina later i begrenset grad til å ville tekkes gjester utenfra.

Kunst

Det groteske, triste og komiske eksisterer stadig side om side i 90 år gamle Willibald Storns kunst.