Kulturuka

Alt om min mor

Når har du sett for mye amerikansk valgkamp? Det er når det plutselig slår deg at Kamala Harris minner om mamma.

Kul: Egentlig var mor ganske glamorøs på sitt vis, mener sønn Torgrim Eggen. Foto: PrivatKul: Egentlig var mor ganske glamorøs på sitt vis, mener sønn Torgrim Eggen. Foto: Privat

Jeg mener ikke med dette å si at Kamala er «bra» eller vekker noe slumrende omsorgsbehov hos meg, eller at min mor var noen større politisk eller juridisk begavelse. Men det er noe i kroppsspråket, i energien, i latteren som er blitt så mye omtalt. Hun hadde satt pris på sammenlikningen. Mamma døde av kreft i 2007.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

Det groteske, triste og komiske eksisterer stadig side om side i 90 år gamle Willibald Storns kunst.

Medier

Regje­ringen har satt av ti millioner til et senter som skal forske på det offentlige ordskiftet. – Det spørs om vi trenger enda et nytt medie­sen­ter, sier Geir Pollestad (Sp)

Kulturuka

Rapport fra en by i opprør.