Usa

Harris rykker fram

En ny menings­måling viser at Kamala Harris leder over Trump i flere vippestater. Men det har ikke nødvendigvis mye å si for utfallet av valget i november, sier forsker Hilde Restad.

Bedre enn ventet: Kamala Harris gjør det bedre som presidentkandidat enn noen hadde fryktet. John Bazemore AP/NTBBedre enn ventet: Kamala Harris gjør det bedre som presidentkandidat enn noen hadde fryktet. John Bazemore AP/NTB

Vippestatene foretrekker visepresident Kamala Harris over Donald Trump, viser ny meningsmåling fra Bloomberg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa

Mamdani-seieren i New York: Traff blink hos unge menn

Reportasje

Herbert Schirmer reddet DDRs offentlige kunst fra søppel­dynga. I dag mener han den er viktigere enn noen gang.

Gazastripa

En ny, amerikansk plan legger opp til at bare de isra­elsk­kon­trol­lerte delene av Gaza skal gjenopp­bygges. Det vil golfsta­tene aldri gå med på, sier egyptisk diplomat.