Storbritannia

KI genererte vold

Ytre høyre-tilhengere benytter seg av falske nyheter og KI-generert innhold for å mobilisere til voldelig aksjon, ifølge britiske medier.

Opptøyer: Mange har tatt til gatene i Southport etter at tre barn ble knivstukket av en 17 år gammel gutt mandag. Foto: The Times/News Licensing/NTBOpptøyer: Mange har tatt til gatene i Southport etter at tre barn ble knivstukket av en 17 år gammel gutt mandag. Foto: The Times/News Licensing/NTB

Hundrevis av høyreekstreme gikk til angrep på politi i Southport, England på tirsdag. Det skjedde kort tid etter en fredfull markering samme dag for tre barn som ble drept under et knivangrep i byen dagen før.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

Nei, Kina bryr seg ikke så mye om hvem som styrer i Teheran

Iran-krigen

Hormuz­stredet er krigens nye sentrum. Nå er spørsmålet om ameri­ka­nerne klarer å sikre fri flyt gjennom den viktige oljeruta uten å gå inn på bakken i Iran.

Iran

Trumps mål med Iran-krigen er allerede nådd, mener historiker