Kriminalitet

Dømmes for hvitvasking

Før sommeren ble to menn dømt for grov hvitvasking av til sammen 7,5 millioner kroner i budbilbransjen. Nå anker den ene til Høyesterett.

I retten: Politiadvokat Anne Line Grøstad har over flere år jobbet med en rekke saker mot et transportnettverk på Østlandet. Her er hun avbildet i Oslo tingrett under en av rettssakene i februar 2022. Foto: Hanne Marie Lenth SolbøI retten: Politiadvokat Anne Line Grøstad har over flere år jobbet med en rekke saker mot et transportnettverk på Østlandet. Her er hun avbildet i Oslo tingrett under en av rettssakene i februar 2022. Foto: Hanne Marie Lenth Solbø

I flere år har Oslo politidistrikt og Økokrim etterforsket et transportnettverk på Østlandet. Etterforskningen har gått under navnet «Operasjon eksos». I mai falt den foreløpig siste dommen i sakskomplekset.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Tarjei Leistad i Fagfor­bundet mener det er blodig urett­fer­dig at uføre straffes for å stå lengst mulig i jobb.

Kirker

Avkastning fra Kirkas eiendommer strøs nå over landets viktigste kirker. 400 millioner skal fordeles for 2026. Behovet for vedli­kehold er enormt.

Klima

Klimaet vil ikke reddes på et FN-møte, sier bokak­tu­elle Bård Lahn. Han mener klima­de­batten må bli mer politisk og mindre natur­vi­ten­ska­pelig.