Israel og ­palestina

Vil ha Mehl på banen

AUF ber regjeringa ta grep for å sikre medisinstudentar frå Gaza studieopphald. I dag leverer Universitetet i Oslo ei klage på avslaget frå UDI.

Vil bidra: Astrid Hoem, leiar i AUF, vil at fleire skal gjere som UiO og ber regjeringa legge til rette for det. Foto: Siv DolmenVil bidra: Astrid Hoem, leiar i AUF, vil at fleire skal gjere som UiO og ber regjeringa legge til rette for det. Foto: Siv Dolmen

Tida byrjar å renne ut for medisinstudentane frå Gaza, som etter planen skal begynne ved Universitetet i Oslo (UiO) 19. august.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

2025

Nyhets­re­daktør Lars Vegstein oppsum­merer det politiske året: «Venstre­sida var dømt til å tape. Men miraklenes tid var ikke over.»

Jul

Hjemme hos muslimske Rabia Musavi blir det jule­fei­ring i år igjen

Olje

Mens LO og Arbei­dar­par­tiet håpar Equinor vil bygga ut Wisting-feltet i Barents­havet, lovar Raudt, MDG og SV å gjera alt for å stoppa prosjektet.