Kronikk

Ikke sport, men ekstremsport

Klimaendringene gjør det vanskeligere å fortsette som før, særlig midt på sommeren. Løsningen er å redusere klimagassene – i dag.

KJENNER KLIMAET PÅ KROPPEN: Storbritannias Emily Craig og Imogen Grant i sin dobbelsculler i Vaires-sur-Marne torsdag i forrige uke. Foto: Lindsey Wasson, NTB/APKJENNER KLIMAET PÅ KROPPEN: Storbritannias Emily Craig og Imogen Grant i sin dobbelsculler i Vaires-sur-Marne torsdag i forrige uke. Foto: Lindsey Wasson, NTB/AP

Nå er de Olympiske sommerlekene i gang i Paris. OL eller ikke OL: Sørover i Europa leker de ikke global oppvarming. Med temperaturer over 40 grader frykter nå utøverne for egen helse.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kronikk

Frankrike er i gjelds­kri­se, og det raser et gene­ra­sjons­opprør i gatene. Men ifølge Thomas Piketty finnes det en annen løsning.

Det fins en rekke konkrete forslag for å løse lesekrisen, men de fremmes ikke i debatten.

Alt preller av på Flávio Bolsonaro. Nå kan skandale­kan­di­daten bli Brasils neste president, ved å bruke opp­skrif­ten fra Donald Trump.