Gaza-krigen

Reagerer på Israels vedtak

Både EUs utenrikssjef og USA ber Israel omgjøre vedtaket som stempler FNs hjelpeorganisasjon for palestinere (Unrwa) som en terrororganisasjon.

Klar oppfordring: EUs utenrikssjef Josep Borrell under et møte i Brussel tidligere i år. Han mener Israel blant annet undergraver regional stabilitet ved å kalle Unrwa for en terrororganisasjon. Foto: Virginia Mayo, AP/NTBKlar oppfordring: EUs utenrikssjef Josep Borrell under et møte i Brussel tidligere i år. Han mener Israel blant annet undergraver regional stabilitet ved å kalle Unrwa for en terrororganisasjon. Foto: Virginia Mayo, AP/NTB

Den israelske nasjonalforsamlingen Knesset vedtok i en første avstemning mandag å klassifisere Unrwa som en terrororganisasjon og bryte alt samarbeid med FN-organisasjonen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina-krigen

Ukraina står overfor en ny eksport­krise etter at angrep har gjort sjøveien farligere.

Kommentar

Tilbyr en sniktitt på innlegg som kan flytte milliarder på børsen for bare 100.000 dollar.

Intervju

Den ameri­kanske venstre­sida har vind i seilene, og Bhaskar Sunkara fryder seg. Samtidig advarer venstre­ideo­logen både mot å utvanne prosjektet og å bli for radikal for velgerne.