I forbindelse med OL lanserer det franske postvesenet et bagett-frimerke. Det er spennende i seg selv, tenker ingen. Heldigvis har frimerket en underlig x-faktor. Visstnok skal det lukte av nystekt bagett, ifølge Reuters. Franske bakere er dog ikke imponert, og flere forteller nyhets­byrået at merket lukter helt feil. C’est la vie!

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Teater

Dramatiker Arne Lygre er kjent for å tematisere de store eksis­ten­si­elle spørs­må­lene. Der er det ingen rom for hans eget «jeg».

Signert

Mens bolig­mar­kedet går fra vondt til verre, må den norske bolig­ei­eren sette sin lit til algo­rit­me­styrte meglerhus.

Bøker

Forfatter Sigrid Undset blir vurdert som helgen. – Det høres nesten ut som en gimmick, sier litte­ra­tur­pro­fessor.