Helse

Uroer seg for ideelles vilkår

Bård Hoksrud i Frp er redd prisfokus hos Helse Sør-Øst kan gå hardt utover ideelle aktører med mye erfaring og kompetanse.

Mange kritikere: Bård Hoksrud er ikke aleine på Stortinget om å bekymre seg for framtida til ideelle i rehabiliteringsbransjen. Her avbildet på ­Stortingets talerstol ved en annen anledning. Foto: Christopher OlssønMange kritikere: Bård Hoksrud er ikke aleine på Stortinget om å bekymre seg for framtida til ideelle i rehabiliteringsbransjen. Her avbildet på ­Stortingets talerstol ved en annen anledning. Foto: Christopher Olssøn

«Gambling med pasientenes helse» kaller Bård Hoksrud (Frp) det når han får høre om Helse Sør-Øst sin nye anbudskonkurranse.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Næringspolitikk

– Det finst ikkje nokon grunn til at Noreg ikkje skal gjere det same, seier Moxnes (R).

Boikott

Norske skips­re­dere tjente stort på å frakte olje til apart­heid­re­gimet i Sør-Afrika på 1980-tallet. En ny bok graver i historien.

Fiskeri

Yngre gene­ra­sjoner av sild finner nye gyteom­råder i nord. – Ungdommen har ikke lyttet til de gamle sildenes erfaring, sier forsker Are Salthaug.