Helse

Uroer seg for ideelles vilkår

Bård Hoksrud i Frp er redd prisfokus hos Helse Sør-Øst kan gå hardt utover ideelle aktører med mye erfaring og kompetanse.

Mange kritikere: Bård Hoksrud er ikke aleine på Stortinget om å bekymre seg for framtida til ideelle i rehabiliteringsbransjen. Her avbildet på ­Stortingets talerstol ved en annen anledning. Foto: Christopher OlssønMange kritikere: Bård Hoksrud er ikke aleine på Stortinget om å bekymre seg for framtida til ideelle i rehabiliteringsbransjen. Her avbildet på ­Stortingets talerstol ved en annen anledning. Foto: Christopher Olssøn

«Gambling med pasientenes helse» kaller Bård Hoksrud (Frp) det når han får høre om Helse Sør-Øst sin nye anbudskonkurranse.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Trygdeskandalen

Jusspro­fessor Mads Andenæs vil ha gransking av statens framferd etter trygde­skan­dalen.

Forsvar

Donald Trump sår tvil om Nato, men fra soldatene i Nato-øvelsen Cold Response er beskjeden klar: USA backer Norge som før.

Arbeidsliv

Kjøkken­sjefen på Michelin-­res­tau­ranten Noma går av etter volds­an­klager. Det overrasker ikke servitør Andreas Tharaldsen.