Israel og palestina

Mehl teier om legestudentar

Regjeringa vil ikkje svare om palestinske medisinstudentar som er nekta innreise til Noreg. Norsk studentorganisasjon kallar vedtaket inhumant.

Taus: Justisminister Emilie Enger Mehl foreld seg taus om medisinstudentane frå Gaza som er nekta innreise i Noreg. Foto: Terje Bendiksby, NTBTaus: Justisminister Emilie Enger Mehl foreld seg taus om medisinstudentane frå Gaza som er nekta innreise i Noreg. Foto: Terje Bendiksby, NTB

«Det er min klare oppfatning at noe av det viktigste vi kan gjøre i dagens situasjon, er å sørge for at helseinstitusjonene i Gaza kommer i drift igjen», uttalte utanriksminister Espen Barth Eide til Stortinget i juni.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Revidert nasjonalbudsjett

Leder i loko­mo­tiv­fø­rer­for­bundet raser etter regje­ringens forslag om å selge staten ut av Mantena. Det hele er en misfor­stå­else, svarer Kamzy Gunaratnam.

Arbeidsliv

Forslaget frå regjeringa om at sjuke som hovudregel må gå litt på jobb møter kritikk frå LO, Unio og Norsk Sykeplei­er­for­bund.

Politikk

Partiet er ikke inter­essert i å gå i regjering om miljø­par­tiet bryter med Støre, sier Frp-topp Hans Andreas Limi.