It

Eksperter bekymret etter digital kollaps

En datafeil hos Microsoft skapte i går globalt kaos. IT-eksperter mener kritiske sektorer er altfor utsatte.

Jetlag: Reisende på flyplassen i Hamburg kunne ikke sjekke inn i går, etter at en oppdateringsfeil i Microsofts operativsystem skapte kaos over hele verden. Foto: Bodo Marks, AP/NTBJetlag: Reisende på flyplassen i Hamburg kunne ikke sjekke inn i går, etter at en oppdateringsfeil i Microsofts operativsystem skapte kaos over hele verden. Foto: Bodo Marks, AP/NTB

Fra operasjonsstuer i Storbritannia, nyhetskanaler i USA til banker i India: Et brudd i Microsofts systemer førte i går til at datasystemer over hele verden ble avkoplet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Gaza

Til nå har minst 60 barn dødd av sult i Gaza, ifølge lokale helse­myn­dig­heter. Over 5000 barn under fem år mottar akutt­be­handling for under­er­næ­ring.

Polen

Stats­mi­nis­teren i Polen hevder Karol Nawrocki vant etter valgfusk. Det kan undergrave tilliten til staten, mener polsk redaktør.

Analyse

IAEA har mistet all tillit og tilgang i Iran.