IntervjuFeriepenger

Lys, varme og bedagelig tempo

Leder for Latin-Amerikagruppene i Norge Jessica Yamile Buendia foretrekker Oslo når byen er i feriemodus og hjemlandet når Norge blir kaldt.

Grønt og skjønt: Jessica Buendia trives like godt i utmark som i utland. Foto: PrivatGrønt og skjønt: Jessica Buendia trives like godt i utmark som i utland. Foto: Privat

Når Jessica Yamile Buendia ikke bekjemper korrupsjon i petroleumsbransjen, arrangerer hun møter, debatter og leirer for å fremme norsk solidaritet med Latin-Amerika.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Fagfor­bundet og LO mener kommune­an­satte har rett til sykepenger selv om arbeids­giver eller Nav er uenig. Nå tar de saken til Arbeids­retten.

Adopsjon

Tre dager etter at grans­kin­gen av utenlands­adopsjon avdekket ulovlige forhold, stevner Uma Feed Norge for å ha brutt menneske­rettighetene da hun ble adoptert til Norge.

Gruvedrift

Natur­vern­for­bundet vil bruke den ferske gruvedom­men i Høy­este­rett til å stoppe dumping fra Nussir-gruva i Finnmark.