IntervjuFeriepenger

Lys, varme og bedagelig tempo

Leder for Latin-Amerikagruppene i Norge Jessica Yamile Buendia foretrekker Oslo når byen er i feriemodus og hjemlandet når Norge blir kaldt.

Grønt og skjønt: Jessica Buendia trives like godt i utmark som i utland. Foto: PrivatGrønt og skjønt: Jessica Buendia trives like godt i utmark som i utland. Foto: Privat

Når Jessica Yamile Buendia ikke bekjemper korrupsjon i petroleumsbransjen, arrangerer hun møter, debatter og leirer for å fremme norsk solidaritet med Latin-Amerika.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

De høyest lønnede hover inn på bonus­ord­ninger – nå vil LO trekke i bremsen

Iran-krigen

Flere eksil­ira­nere nektet å møte Masud Ghara­hk­hani denne uka. Mahmood Amiry-Moghaddam ber stortings­pre­si­denten bidra til samling.

Velferd

Det borgerlige flertallet i Bærum vedtok å kutte 400 millioner kroner, men endte med et overskudd på 907 millioner. Det provoserer Helene Straith, mor til Clara (5).