Frankrike

– Rasende, uvel og drittlei

For noen politikere er tålmodigheten i ferd med å renne ut for Den nye folkefronten (NFP), som fortsatt ikke har fremmet en statsministerkandidat.

Går i front: De Grønnes partileder Marine Tondelier sa i går at hun er frustrert over venstrealliansens krangling. Her fra valgkampen i Frankrike tidligere i juli. Foto: Christopher OlssønGår i front: De Grønnes partileder Marine Tondelier sa i går at hun er frustrert over venstrealliansens krangling. Her fra valgkampen i Frankrike tidligere i juli. Foto: Christopher Olssøn

«Jeg må bare være helt ærlig. Jeg er rasende, jeg blir uvel, jeg er drittlei.»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

Han er «pos­ter­boy» for depor­ta­sjoner.

Korte drama­se­rier laget for mobil­te­lefon er blitt Kinas nye kultur­eksport til Vesten. I hjemlandet kritiseres de for å spre dårlig moral.

Pankaj Mishra og seks andre venstre­si­de­pro­filer deler sine tanker om skils­misse­opp­gjøret i Davos.