Frankrike

– Rasende, uvel og drittlei

For noen politikere er tålmodigheten i ferd med å renne ut for Den nye folkefronten (NFP), som fortsatt ikke har fremmet en statsministerkandidat.

Går i front: De Grønnes partileder Marine Tondelier sa i går at hun er frustrert over venstrealliansens krangling. Her fra valgkampen i Frankrike tidligere i juli. Foto: Christopher OlssønGår i front: De Grønnes partileder Marine Tondelier sa i går at hun er frustrert over venstrealliansens krangling. Her fra valgkampen i Frankrike tidligere i juli. Foto: Christopher Olssøn

«Jeg må bare være helt ærlig. Jeg er rasende, jeg blir uvel, jeg er drittlei.»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

Israel går snart til sitt første valg etter den største sikkerhets­katastrofen i landets historie. For mange er Benjamin Netanyahu fortsatt den eneste som kan redde dem.

Brasil

Familien Bolsonaro har sikret seg en rekke plasser i Kongressen. – Brasil slik vi kjenner det, er nå nesten full­sten­dig erstattet, sier analytiker.

Jemen

En ny offensiv prøver å drive Houthi-militsen tilbake. Begge sider tror USA kan være på vei inn i krigen.