Frankrike

– Rasende, uvel og drittlei

For noen politikere er tålmodigheten i ferd med å renne ut for Den nye folkefronten (NFP), som fortsatt ikke har fremmet en statsministerkandidat.

Går i front: De Grønnes partileder Marine Tondelier sa i går at hun er frustrert over venstrealliansens krangling. Her fra valgkampen i Frankrike tidligere i juli. Foto: Christopher OlssønGår i front: De Grønnes partileder Marine Tondelier sa i går at hun er frustrert over venstrealliansens krangling. Her fra valgkampen i Frankrike tidligere i juli. Foto: Christopher Olssøn

«Jeg må bare være helt ærlig. Jeg er rasende, jeg blir uvel, jeg er drittlei.»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina-krigen

I Oslo ble repre­sen­tanter fra Ukraina, Europa og USA enige om å foreslå en ny europeisk sikkerhets­arkitektur for Russland. Zachary Paikin tviler på at europeerne ønsker konse­kven­sene.

Intervju

Kongress­re­pre­sentant Paulo Teixeira bidro til at Jair Bolsonaro ble dømt for forsøk på statskupp. Han tror fortsatt sønnen kan beseires i andre valgrunde.

Israel

Bosetter­volden er et resultat av villet politikk, sier militær­sosiolog