Frankrike

– Rasende, uvel og drittlei

For noen politikere er tålmodigheten i ferd med å renne ut for Den nye folkefronten (NFP), som fortsatt ikke har fremmet en statsministerkandidat.

Går i front: De Grønnes partileder Marine Tondelier sa i går at hun er frustrert over venstrealliansens krangling. Her fra valgkampen i Frankrike tidligere i juli. Foto: Christopher OlssønGår i front: De Grønnes partileder Marine Tondelier sa i går at hun er frustrert over venstrealliansens krangling. Her fra valgkampen i Frankrike tidligere i juli. Foto: Christopher Olssøn

«Jeg må bare være helt ærlig. Jeg er rasende, jeg blir uvel, jeg er drittlei.»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

Én sitter fengslet i New York, en annen sitter på lånt tid i Caracas. En tredje er i eksil, og den fjerde «presi­denten» i Venezuela heter Donald Trump.

Midtøsten

Netanyahu-re­gje­ringen ønsker å framstå som sabotør av Iran-­avtalen, men lar seg i realiteten begrense av USA, ifølge eksperter.

Iran-krigen

Med en Iran-avtale på trappene er Benjamin «Bibi» Netanyahus flere tiår gamle krigs­dok­trine i ferd med å kollapse, ifølge den israelske etter­ret­ningens tidligere Iran-sjef.