Museum

Museum forsvarer Equinor-støtte

Teknisk Museum fikk ni millioner av Equinor til utstilling om norsk energihistorie. Å avslå oljepenger er hyklersk, sier direktøren.

Får kritikk: Teknisk Museum i Oslo får refs av klimaaktivister for å samarbeide med Equinor. Her lærer besøkende Adrian Woll Stuvøy og Andrea Furulund om norsk energihistorie i museets utstilling «Energi i klimakrisas tid», hvor Equinor er hovedsponsor. Får kritikk: Teknisk Museum i Oslo får refs av klimaaktivister for å samarbeide med Equinor. Her lærer besøkende Adrian Woll Stuvøy og Andrea Furulund om norsk energihistorie i museets utstilling «Energi i klimakrisas tid», hvor Equinor er hovedsponsor.

– Jeg mener at Teknisk Museum og de andre vitensentrene må kutte alle bånd til oljebransjen, sier Julie Forchhammer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Aschehoug forlag er til salgs. Medie­fors­ker Helge Rønning håper norske investorer kjenner sin besø­kel­sestid.

Teater

Lørdag inviterer Trøndelag Teater til soli­da­ri­tets­konsert for Gaza. – Ansatte og publikum har ønsket flere måter å bidra på, sier teater­sjefen.

På tampen

Er det greit å glede seg litt over Ulrikke Brandtorps exit?