Reportasje

– De har alle muligheter, og jeg har ingenting

Vannfordelingen mellom Jordan og Israel er dypt urettferdig, mener den jordanske bonden Samih Hashim.

VANNMANGEL: Den palestinske bonden Samih Hashim har tilbrakt hele livet sitt i Jordan. Fra gården sin i Jordandalen er han likevel prisgitt Israels vann og velvilje. VANNMANGEL: Den palestinske bonden Samih Hashim har tilbrakt hele livet sitt i Jordan. Fra gården sin i Jordandalen er han likevel prisgitt Israels vann og velvilje.

Bonden Samih Hashim står på en bakketopp i nærheten av gården sin og peker mot en fjellrekke.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Israel og palestina

Land som var åpne for å bidra til Trumps sta­bi­li­se­rings­styrke i Gaza, nøler nå. – Kan ikke delta i en operasjon for å framtvinge fred, sier en aser­bajd­sjansk diplomat til The Times of Israel.

Tyskland

Tysklands ytre høyre får ny drahjelp fra Donald Trump

Ukraina

Volodymyr Zelenskyj sier Ukraina kan holde valg selv om det er krig. Det vil by på en rekke utford­ringer, ifølge venstre­ak­tivist Oleksandr Kyselov.