Reportasje

Helsekrisa som ingen klarer å løse

Ukrainske Roman Golub kom til Norge med alvorlige krigsskader – og kroppen full av multiresistente bakterier. I EU står kampen om hvem som skal betale for utvikling av nye antibiotika.

Rett fra krigen: Ukrainske Roman Golub kom til Norge etter harde kamper mot russiske invasjonsstyrker i Luhansk. Rett fra krigen: Ukrainske Roman Golub kom til Norge etter harde kamper mot russiske invasjonsstyrker i Luhansk.

Han våknet av lyden fra missilet. Nesten som i sakte film så han det komme gjennom taket og eksplodere. Så ble alt svart.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Utdanning

På ett punkt gjør norsk skole det bedre enn snittet: Elevene trives og er mindre ensomme enn i mange andre land.

Samferdsel

Hurtig­båt­ruter og ferje­strek­ninger langs hele kysten kansel­leres på grunn av mannskaps­mangel. Ordføreren i Måsøy ber om tiltak.

Barnevern

Fortsatt er vedtaket om strengere politi­at­test-ordning for barne­verns­an­satte «under be­hand­ling» i regje­ringen.