Sudan

Mener omverdenen har sviktet Sudan

Det er for seint å stoppe sultkatastrofen i Sudan, ifølge Karl Schembri i Flyktning­hjelpen. Han mener omverdenen har deler av skylda for det.

INTERNT FORDREVET: Flere millioner sudanere er drevet på flukt på grunn av borgerkrigen, som brøt ut i april 2023. FOTO: GUY PETERSON, AFP/NTBINTERNT FORDREVET: Flere millioner sudanere er drevet på flukt på grunn av borgerkrigen, som brøt ut i april 2023. FOTO: GUY PETERSON, AFP/NTB

Onsdag var den etiopiske statsministeren Abiy Ahmed på besøk i Sudan, der han møtte sjefen for den nasjonale hæren i Sudan (SAF) Abdel Fattah al-Burhan.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina-krigen

Ukraina står overfor en ny eksport­krise etter at angrep har gjort sjøveien farligere.

Kommentar

Tilbyr en sniktitt på innlegg som kan flytte milliarder på børsen for bare 100.000 dollar.

Intervju

Den ameri­kanske venstre­sida har vind i seilene, og Bhaskar Sunkara fryder seg. Samtidig advarer venstre­ideo­logen både mot å utvanne prosjektet og å bli for radikal for velgerne.