Sudan

Mener omverdenen har sviktet Sudan

Det er for seint å stoppe sultkatastrofen i Sudan, ifølge Karl Schembri i Flyktning­hjelpen. Han mener omverdenen har deler av skylda for det.

INTERNT FORDREVET: Flere millioner sudanere er drevet på flukt på grunn av borgerkrigen, som brøt ut i april 2023. FOTO: GUY PETERSON, AFP/NTBINTERNT FORDREVET: Flere millioner sudanere er drevet på flukt på grunn av borgerkrigen, som brøt ut i april 2023. FOTO: GUY PETERSON, AFP/NTB

Onsdag var den etiopiske statsministeren Abiy Ahmed på besøk i Sudan, der han møtte sjefen for den nasjonale hæren i Sudan (SAF) Abdel Fattah al-Burhan.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Libanon

Hizbollah nekter å akseptere myndig­he­tenes våpenhvile så lenge Israel fortsetter å angripe og okkupere Sør-Libanon.

Intervju

Fra freaks til frihets­for­kjem­pere: Ytre høyre tas inn i Zelenskyjs varme favn, mener historiker

Storbritannia

Å ødelegge våpen for å stoppe Israels folkemord er det beste Zoe Rogers (22) noen gang har gjort. Nå risikerer med­­aktivistene hennes en historisk ter­ror­straff.