Usa og kina

Filippinere raser mot USA

Med minst 300 falske kontoer på sosiale medier spredte Pentagon desinformasjon om kinesiske vaksiner på Filippinene. Det kan ha kostet liv under pandemien.

VAKSINEFRYKT: En filippinsk helsearbeider gjør klar en vaksinedose av det kinesiskproduserte Sinovac i Manila 20. juli 2021. En amerikansk kampanje rettet mot Filippinene sådde tvil om kinesiske vaksiners sikkerhet og effektivitet, avslørte Reuters i juni. FOTO: Ted ALJIBE, AFP/NTBVAKSINEFRYKT: En filippinsk helsearbeider gjør klar en vaksinedose av det kinesiskproduserte Sinovac i Manila 20. juli 2021. En amerikansk kampanje rettet mot Filippinene sådde tvil om kinesiske vaksiners sikkerhet og effektivitet, avslørte Reuters i juni. FOTO: Ted ALJIBE, AFP/NTB

«Ond, ondskapsfull, farlig og uetisk.»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Tyskland

Høyre­eks­treme AFD har gjort et sjokkvalg i Sachsen-Anhalt, og satser på regje­ringsmakt i delstaten. Nå kan de få hjelp fra ytre venstre.

Argentina

Argentinas president Javier Milei har endret mening om Falklands­øyene. Han danser etter Trumps pipe, mener veteran.

Reportasje

Et parti som offisielt er erklært ekstre­mistisk og en trussel mot demo­kra­tiet kan i morgen vinne reint flertall i en tysk delstat.