Kulturtirsdag

Motens språk

Klær skapes også i tekst. Motebibliotekar Elise By Olsen løfter frem formuleringer i magasiner og bøker – men også i invitasjoner og på t-skjorter.

Klær gjennom ord: Den australske moteviteren Laura Gardner og den danske kunsthistorikeren Jeppe Ugelvig står bak utstillingen «Writing Clothes». Foto: Magnus GulliksenKlær gjennom ord: Den australske moteviteren Laura Gardner og den danske kunsthistorikeren Jeppe Ugelvig står bak utstillingen «Writing Clothes». Foto: Magnus Gulliksen

Hun står med hendene festet rundt livet og hodet kastet bakover. På leppene har hun en rødfarge som står i stil med den fotside kjolen hun er iført, men vel så mye med tapeten, sofaen og putene som omgir henne.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Statsbudsjettet

I 2019 ble Svalbard folke­høgskole opprettet for å få unge til Svalbard. Nå kutter regje­ringen i støtta til sektoren.

Ytringsfrihet

Anders Heger mener det vil være en skandale hvis Marius Borg Høibys forsvarere lykkes med å stoppe boka «Hvite striper, sorte får»

Medier

Altinget fikk nok en gang avslag om presse­støt­te