Storbritannia

Kan tape stort etter veddemål

Flere politikere i statsminister Rishi Sunaks innerste krets anklages for å ha satset penger på når valget ville bli lyst ut.

På defensiven: Statsminister Rishi Sunak ble grillet av publikum på programmet «Question Time» om veddemål-skandalen. Foto: Stefan Rousseau, AP/NTBPå defensiven: Statsminister Rishi Sunak ble grillet av publikum på programmet «Question Time» om veddemål-skandalen. Foto: Stefan Rousseau, AP/NTB

Statsminister Rishi Sunaks valgkampanje i Storbritannia går ikke helt etter planen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina

En russisk plan beskriver en omfattende kampanje for å slå ut Ukrainas energi­for­syning før vinteren, ifølge New York Times.

Reportasje

De brutale metodene for tvangs­mo­bi­li­sering av soldater er i ferd med å forgifte forholdet mellom den ukrainske staten og befolk­ningen.

Brasil

Donald Trump har en favoritt før valget i Brasil. Statsviter Oliver Stuenkel tror det vil skade USA på sikt.