Russland

USA frykter nye våpenavtaler i øst

På første gang på 24 år besøker Vladimir Putin Nord-Korea. Med seg har han ministre med ansvar for forsvar og våpenproduksjon.

Hyllest: I den nordkoreanske hovedstaden Pyongyang henger det bannere av Russlands president Vladimir Putin i forkant av hans besøk. Foto: Vladimir Smirnov, Tass/Sipa/NTBHyllest: I den nordkoreanske hovedstaden Pyongyang henger det bannere av Russlands president Vladimir Putin i forkant av hans besøk. Foto: Vladimir Smirnov, Tass/Sipa/NTB

Russlands president Vladimir Putin fikk en varm velkomst da han landet i den nordkoreanske hovedstaden Pyongyang i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Mexico

Mexicos president Claudia Sheinbaum er klima­fors­ker og tidligere hoved­for­fatter til FNs klimapanel. Nå vil hun åpne for fracking.

Ukraina

Ukraina ble natt til søndag rammet av et russisk rakett­an­grep. Samtidig utfordres landets for­svars­evne fra flere hold, ifølge analytiker.

Reportasje

I juni sto den nordirske hoved­staden i flammer. En måned seinere forsøker ofrene for de rasistiske opp­­tøyene å finne tilbake til hverdagen i en by farget svart av sot.