Russland

USA frykter nye våpenavtaler i øst

På første gang på 24 år besøker Vladimir Putin Nord-Korea. Med seg har han ministre med ansvar for forsvar og våpenproduksjon.

Hyllest: I den nordkoreanske hovedstaden Pyongyang henger det bannere av Russlands president Vladimir Putin i forkant av hans besøk. Foto: Vladimir Smirnov, Tass/Sipa/NTBHyllest: I den nordkoreanske hovedstaden Pyongyang henger det bannere av Russlands president Vladimir Putin i forkant av hans besøk. Foto: Vladimir Smirnov, Tass/Sipa/NTB

Russlands president Vladimir Putin fikk en varm velkomst da han landet i den nordkoreanske hovedstaden Pyongyang i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Libanon

Forsker tror Israels opp­trap­ping kan føre til en lang utmat­tel­seskrig

Analyse

Hvem kan vel si nei til «mannen som sa nei» til invasjonen av Irak?

Gaza

Benjamin Netanyahu har gitt ordre om å okkupere 70 prosent av Gazastripa. Samtidig skal lsraels regjering gjen­nom­føre planen om palestinsk utvandring.