Kommentar

Mer falsk matematikk

Det hjelper ikke klimaet at vi flytter våre utslipp utenlands – selv om det kanskje hjelper norske politikeres image.

Gladmeldingen: Vi kjører mer elektrisk bil og det har blitt færre kyr i Norge. Det gir fine tall i klimaregnskapet. I Kina står nye kjøretøy klare for shipping. Foto: AFP/CHINA OUTGladmeldingen: Vi kjører mer elektrisk bil og det har blitt færre kyr i Norge. Det gir fine tall i klimaregnskapet. I Kina står nye kjøretøy klare for shipping. Foto: AFP/CHINA OUT

I dag begynner vi med en sang: Ska det va så svårt att fatta, at det er falsk matematik, / som gör den fattige så fattig, og den rike så förbannat rik?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kommentar

At kunst­ver­denen også er et livsstils­fe­nomen, er godt kjent. Nå har galle­ris­tene dessuten entret restaurant- og hotell­bran­sjen.

Spielbergs ønskedrøm om et nytt medie­fel­lesskap er ufattelig regressiv.

Henie Onstad Kunst­sen­ter er kommet på utstilling hos konkur­renten Nasjo­nal­mu­seet.