Val 2025

Raudt fossar fram

Raudt får 8 prosent og bidreg til at dei raudgrøne partia har fleire mandatar enn dei borgerlige på Klassekampens nye måling.

NØGD: Marie Sneve Martinussen og Raudt har fått meir enn åtte prosent på fleire meiningsmålingar i juni. Her er ho saman med Kåre Bjarte Bjelland, strategi- og kommunikasjonsdirektør i Eramet Norway. Foto: Anniken C. MohrNØGD: Marie Sneve Martinussen og Raudt har fått meir enn åtte prosent på fleire meiningsmålingar i juni. Her er ho saman med Kåre Bjarte Bjelland, strategi- og kommunikasjonsdirektør i Eramet Norway. Foto: Anniken C. Mohr

Etter fleire år der dei fleste meiningsmålingar har synt borgarleg fleirtal på Stortinget, er det no dei raudgrøne partia, inkludert MDG, som har fleirtalet på Norfaktas meiningsmåling utført for Klassekampen og Nationen.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?