Forsvar

Ber om nedrusting

Noreg skal ruste opp Forsvaret, med støtte frå alle parti. Fleire Raudt-medlem ber partiet vere ei motstemme mot opprustinga.

RUSTA: Marcos Amano, Odd-Arild Viste og Diane Berbain mobiliserte for nedrusting på 1. mai i Bergen. RUSTA: Marcos Amano, Odd-Arild Viste og Diane Berbain mobiliserte for nedrusting på 1. mai i Bergen.

Nokon må vere den første til å bryte den veldige opprustingsspiralen verda er inne i, og det kan like godt vere Noreg. Det er bodskapen til åtte Raudt-medlem frå heile Noreg. I eit opprop krev dei at partia på venstresida om å ta kampen mot opprustinga.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Revidert nasjonalbudsjett

Leder i loko­mo­tiv­fø­rer­for­bundet raser etter regje­ringens forslag om å selge staten ut av Mantena. Det hele er en misfor­stå­else, svarer Kamzy Gunaratnam.

Arbeidsliv

Forslaget frå regjeringa om at sjuke som hovudregel må gå litt på jobb møter kritikk frå LO, Unio og Norsk Sykeplei­er­for­bund.

Politikk

Partiet er ikke inter­essert i å gå i regjering om miljø­par­tiet bryter med Støre, sier Frp-topp Hans Andreas Limi.