Forsvarsplanen

Vil ha enighet om pengesekken

Frps viktigste mål i forhandlingene om langtidsplanen for Forsvaret er en forpliktende finansiering, sier første nestleder Hans Andreas Limi.

SIKTER PÅ ENIGHET: For Frp er det viktigst å få forpliktende finansiering for langtidsplanen. Foto: Terje Bendiksby, NTBSIKTER PÅ ENIGHET: For Frp er det viktigst å få forpliktende finansiering for langtidsplanen. Foto: Terje Bendiksby, NTB

– Jeg tror alle må innrømme at vi ble ganske positivt overrasket over den rammen som regjeringen legger opp til, 600 milliarder kroner, sier Limi, som også er partiets finanspolitiske talsperson.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Ingen energi­mi­nister har sete lengre enn elekt­ro­mon­tøren Terje Aasland. Men noko særleg ny kraft­pro­duksjon har det ikkje blitt mens Aasland har styrt.

Ministernes mester

For Tungt engasje­ment, mener ekspertene

Skatt

Ap-ordførene ser mye av det samme som Høyre, mener Amalie Gunnufsen (H)