Forsvar

Raudt vil gje Forsvaret ordre om å handle lokalt

Forsvaret prioriterer store produsentar og utanlandske varer. No vil Raudt pålegge dei å handle lokalt.

På anbod: Real turmat har levert stridsrasjonar til Forsvaret sidan 2015. Det kan det bli slutt på etter at Forsvaret har lagt leveringa ut på anbod. Her frå Heimevernsøving på Ulven i Oslo. Foto: Tom Henning BratliePå anbod: Real turmat har levert stridsrasjonar til Forsvaret sidan 2015. Det kan det bli slutt på etter at Forsvaret har lagt leveringa ut på anbod. Her frå Heimevernsøving på Ulven i Oslo. Foto: Tom Henning Bratlie

Ullsokkar frå Mongolia og fryst brød frå andre sida av landet. Det norske Forsvaret handlar der prisen er best. Sjølv om Rena leir er omringa av potetåkrar, blir soldatane servert utanlandske poteter. Dette vil Raudt ha slutt på.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Helse

Ap bør vokte seg for konse­kven­sene av høyre­sam­ar­beid, advarer Sp-nestleder Kjersti Toppe

Bolig

Rama (41) får ikke lån

Fagbevegelsen

Ingen pensjo­nister skal ligge under EUs fattig­doms­grense. Det er kravet fra mange på grunn­pla­net i Fagfor­bundet. Men ledelsen er ikke enig.