Forsvar

FFI: Forsvaret fungerer ikkje

Det er store hol å tette når regjeringa legg fram langtids­planen for Forsvaret, seier FFI-forskar Sigurd Glærum.

Hol: Det skal meir til enn nye, dyre fly for å tette etterslepet i Forsvaret. Her er Telemarksbataljonen på øving på Rena leir. Foto: Tore Meek, NTBHol: Det skal meir til enn nye, dyre fly for å tette etterslepet i Forsvaret. Her er Telemarksbataljonen på øving på Rena leir. Foto: Tore Meek, NTB

I forkant av den nye langtidsplanen for Forsvaret (LTP), som blir lagt fram i morgon, har statsminister Jonas Gahr Støre varsla at Noreg vil nå Nato-målet vi forplikta oss til i 2014 – nemleg å bruke 2 prosent av bruttonasjonalprodukt på forsvarsformål.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Religion

Presten Ashraf Tannous leder en kristen palestinsk minoritet som blir mindre hvert år. Denne uka besøkte han Bøler.

Digital suverenitet

Norges mann i ICC ber norske myndig­heter å få kontroll over egne data

Pensjon

Aktivister i Pensjo­nist­for­bundet mener prosent­øk­nin­gene i pensjon skaper større ulikhet. De krever krone­til­legg.