Sommertid

Tida vil vise når EU slutter å stille klokka

Søndag skal vi igjen skru klokkene en time fram, blant annet fordi vi skal holde oss på linje med EU – som fortsatt er usikre på sommertidas framtid.

– Vi kommer til å avvente beslutningen fra EU før vi tar stilling til om vi skal slutte å stille klokka. Av flere hensyn, blant annet til næringslivet, vil det være en fordel å ha samme løsning som våre nærmeste naboland, sier næringsminister Jan Christian Vestre (Ap) i en pressemelding. Det er Vestres departement som er ansvarlig for Justervesenet og dermed også klokkestilling i Norge.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Jordbruk

Staten vil bruka over 12 milliardar kroner for å gjera landbruket meir kli­mavenn­leg. Sjølv saknar landbruket vilje til å løfta fattige bønder.

Trygdeskandalen

Nå er det klart for SVs Marian Hussein hva som gikk galt i trygde­skan­dalen: Enkelt­men­nesket ble oversett.

Sjømat

Rense­fis­ken spiser lus fra laksen. Nå vil en ekspert­gruppe forby den, fordi den ikke gjør jobben sin godt nok.