Kunst

Mellom trærne

Andreas Siqueland reduserer og oppdaterer sine eldre malerkolleger.

Mylder: Stavanger Kunstmuseum har sluppet Andreas Siqueland løs på Halvdan Hafsten-samlingen. Foto: Helle NavratilMylder: Stavanger Kunstmuseum har sluppet Andreas Siqueland løs på Halvdan Hafsten-samlingen. Foto: Helle Navratil

Den forbudte skogen. Andreas Siqueland og Halvdan Hafstens samling

Stavanger Kunst­museum

Står til 20. mai.

På Stavanger Kunstmuseums gulv ruver et skrivebord og en seng – og et frodig dekorert badekar. Ved en vegg troner et tilsvarende utsmykket gulvur. For øvrig er veggene fylt av fargesprakende landskap, motivet som kjennetegner også teppene som pryder museets gulv. Mellom rommene henger tilsvarende fargerike gardiner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Ameri­kanske tilstander

Årets Whitneybiennale forsøker å gi et sammensatt bilde av den amerikanske tidsånden, men favner så bredt at den mister grepet.

Kunst

A Clean Well-Lighted Place (And Countless Crates in the ­External ­Storage Space) og A visit to an old friend

Kunst

Øyeblikk

Synnøve Anker Aurdal har satt fundamentale spor etter seg.