Kunst

Mellom trærne

Andreas Siqueland reduserer og oppdaterer sine eldre malerkolleger.

Mylder: Stavanger Kunstmuseum har sluppet Andreas Siqueland løs på Halvdan Hafsten-samlingen. Foto: Helle NavratilMylder: Stavanger Kunstmuseum har sluppet Andreas Siqueland løs på Halvdan Hafsten-samlingen. Foto: Helle Navratil

Den forbudte skogen. Andreas Siqueland og Halvdan Hafstens samling

Stavanger Kunst­museum

Står til 20. mai.

På Stavanger Kunstmuseums gulv ruver et skrivebord og en seng – og et frodig dekorert badekar. Ved en vegg troner et tilsvarende utsmykket gulvur. For øvrig er veggene fylt av fargesprakende landskap, motivet som kjennetegner også teppene som pryder museets gulv. Mellom rommene henger tilsvarende fargerike gardiner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Brenner seg ikke fast

Astrup Fearnley Museets lysutstilling mangler et samlende argument for hva som står på spill for lys som kunstnerisk materiale i dag.

Kunst

Rom i bildet

Urd J. Pedersens malerier har mange rom – og antyder mange historier.

Kunst

Animoid

Ann Lislegaards enorme ugle ser unektelig ut som en ugle og høres ut som en ugle, men er den egentlig en ugle?