Kunst

Mellom trærne

Andreas Siqueland reduserer og oppdaterer sine eldre malerkolleger.

Mylder: Stavanger Kunstmuseum har sluppet Andreas Siqueland løs på Halvdan Hafsten-samlingen. Foto: Helle NavratilMylder: Stavanger Kunstmuseum har sluppet Andreas Siqueland løs på Halvdan Hafsten-samlingen. Foto: Helle Navratil

Den forbudte skogen. Andreas Siqueland og Halvdan Hafstens samling

Stavanger Kunst­museum

Står til 20. mai.

På Stavanger Kunstmuseums gulv ruver et skrivebord og en seng – og et frodig dekorert badekar. Ved en vegg troner et tilsvarende utsmykket gulvur. For øvrig er veggene fylt av fargesprakende landskap, motivet som kjennetegner også teppene som pryder museets gulv. Mellom rommene henger tilsvarende fargerike gardiner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Monolithos

Veteranen Kristian Blystads ansikter og menneske- og dyrekropper er både rørende og i enhver forstand tunge.

Kunst

Matt Wonderwall Base A

Hos Veronica Lund ligger det fragmenterte allerede i metoden.

Kunst

Tyfon

Hvor skal man lokalisere det performative når såpass mye foregår i bekmørke? I «Tyfon» må plasseringen i tid og rom være en kalkulert del av helheten.