Fosen-saken

Aksjonister i retten for ubetalte bøter

Aksjonistene fra Fosen-aksjonen fortsetter kampen om å slippe bøter.

En byrde: I februar i fjor okkuperte aktivister fra Norske Samers Riksforbund og Natur og Ungdom inngangen til blant annet Landbruksdepartementet. De som ble bøtelagt, går til retten for å få dem omgjort. Foto: Tom Henning BratlieEn byrde: I februar i fjor okkuperte aktivister fra Norske Samers Riksforbund og Natur og Ungdom inngangen til blant annet Landbruksdepartementet. De som ble bøtelagt, går til retten for å få dem omgjort. Foto: Tom Henning Bratlie

18 samiske ungdommer og støttespillere fra Natur og Ungdom er tiltalt etter at de ikke vedtok bøtene de fikk etter Fosen-aksjonene i fjor. I dag møter de i Oslo tingrett.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Advarer om 35 kr literen: – Dramatisk

Arbeidsliv

USA og Israels krig mot Iran gjør det vanske­li­gere å anslå energi­pri­ser og valuta­kurser. Samtidig teller partene ned til lønns­opp­gjøret.

Nav

Nav-ansatt på Facebook: «Det er faktisk litt slitsomt å høre på uføre som føler seg uglesett»