Fosen-saken

Aksjonister i retten for ubetalte bøter

Aksjonistene fra Fosen-aksjonen fortsetter kampen om å slippe bøter.

En byrde: I februar i fjor okkuperte aktivister fra Norske Samers Riksforbund og Natur og Ungdom inngangen til blant annet Landbruksdepartementet. De som ble bøtelagt, går til retten for å få dem omgjort. Foto: Tom Henning BratlieEn byrde: I februar i fjor okkuperte aktivister fra Norske Samers Riksforbund og Natur og Ungdom inngangen til blant annet Landbruksdepartementet. De som ble bøtelagt, går til retten for å få dem omgjort. Foto: Tom Henning Bratlie

18 samiske ungdommer og støttespillere fra Natur og Ungdom er tiltalt etter at de ikke vedtok bøtene de fikk etter Fosen-aksjonene i fjor. I dag møter de i Oslo tingrett.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Klima

For 60 år siden startet den første letebo­ringen etter olje på norsk sokkel. Nå mener både in­du­strien og kritikerne at en ny epoke er på vei.

Forsvar

Kongsberg Gruppen svarer ikke på om USA kan bruke norske missiler i Iran

Skogbrann

Alexander speider etter brann fra 3000 fot