Fosen-saken

Aksjonister i retten for ubetalte bøter

Aksjonistene fra Fosen-aksjonen fortsetter kampen om å slippe bøter.

En byrde: I februar i fjor okkuperte aktivister fra Norske Samers Riksforbund og Natur og Ungdom inngangen til blant annet Landbruksdepartementet. De som ble bøtelagt, går til retten for å få dem omgjort. Foto: Tom Henning BratlieEn byrde: I februar i fjor okkuperte aktivister fra Norske Samers Riksforbund og Natur og Ungdom inngangen til blant annet Landbruksdepartementet. De som ble bøtelagt, går til retten for å få dem omgjort. Foto: Tom Henning Bratlie

18 samiske ungdommer og støttespillere fra Natur og Ungdom er tiltalt etter at de ikke vedtok bøtene de fikk etter Fosen-aksjonene i fjor. I dag møter de i Oslo tingrett.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Gryr i Norden

Mye har skjedd siden Norge fikk sin første Michelin-stjerne i 1984.

Politikk

Nasjonal dørters­kel­tje­neste og at staten gir Posten ansvaret for å levere lørdags­aviser kan bli svaret når de rødgrønne skal forhandle om stats­bud­sjettet.

Reportasje

Da staten flyttet E6, måtte Grane flytte sentrum etter. Nå råder ordføreren andre kommuner i Nord-Norge til å takke ja til det samme.