Haiti

Slapp løs flere tusen fanger

Portforbud og unntakstilstand er innført i Haiti, hvor to fengsler ble angrepet av kriminelle gjenger som slapp løs tusenvis av fanger.

«Politiet har fått ordre om å bruke alle lovlige midler som står til deres disposisjon, til å håndheve portforbudet og pågripe alle gjerningspersoner», sier Haitis finansminister Patrick Boivert i en uttalelse.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Argentina

Tusenvis raser mot president Javier Mileis lovforslag som vil gjøre det enklere for uten­lands­ke investorer å kjøpe argentinsk land – og åpne for brann som virke­mid­del for eien­doms­spe­ku­la­sjon.

Usa

Kilder sier til Reuters at USA har brukt opp «så å si hele» lageret av langt­rek­kende presi­sjons­mis­siler under krigen i Iran.

Analyse

USAs grå eminense i Venezuela er ute av bildet, men spørs­må­lene om makta han utøvde, blir bare flere.