Storbritannia

Frykter ny Gaza-avstemning

Labour frykter ytterligere splittelse i partiet hvis det blir flere avstemninger om våpenhvile i Gaza.

Blodig alvor: Pro-palestinske aktivister og støttespillere demonstrerer med en plakat av Labours Keir Starmer under «Den nasjonale støttemarsjen for Palestina» i London i januar. Foto: HENRY NICHOLLS, AFP/NTBBlodig alvor: Pro-palestinske aktivister og støttespillere demonstrerer med en plakat av Labours Keir Starmer under «Den nasjonale støttemarsjen for Palestina» i London i januar. Foto: HENRY NICHOLLS, AFP/NTB

Gaza-krigen fortsetter å skape bølger i britisk politikk.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

I juni sto den nordirske hoved­staden i flammer. En måned seinere forsøker ofrene for de rasistiske opp­­tøyene å finne tilbake til hverdagen i en by farget svart av sot.

Usa

Donald Trump hevder igjen at Kina blandet seg inn i valget i 2020. Doku­men­tene han viser til, under­bygger ikke påstanden.

Storbritannia

Analy­ti­kere tviler på at Storbri­tannias neste stats­mi­nister vil endre Gaza-linja