Storbritannia

Frykter ny Gaza-avstemning

Labour frykter ytterligere splittelse i partiet hvis det blir flere avstemninger om våpenhvile i Gaza.

Blodig alvor: Pro-palestinske aktivister og støttespillere demonstrerer med en plakat av Labours Keir Starmer under «Den nasjonale støttemarsjen for Palestina» i London i januar. Foto: HENRY NICHOLLS, AFP/NTBBlodig alvor: Pro-palestinske aktivister og støttespillere demonstrerer med en plakat av Labours Keir Starmer under «Den nasjonale støttemarsjen for Palestina» i London i januar. Foto: HENRY NICHOLLS, AFP/NTB

Gaza-krigen fortsetter å skape bølger i britisk politikk.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

Et parti som offisielt er erklært ekstre­mistisk og en trussel mot demo­kra­tiet kan i morgen vinne reint flertall i en tysk delstat.

Iran

Iran-krigen skulle inn i en mer lavmælt, økonomisk fase. I stedet har den militært blusset opp igjen – to måneder før valget i USA.

Usa

Democratic Socialists of America (DSA) vil forandre USA. Men først må de bli enige om hvordan.