Trondheim Ap ser til venstre

Arbeiderpartiet må åpne for å samarbeide med både Rødt og MDG, vedtok årsmøtet i Trondheim Ap lørdag. Lokalpartiet vil også innføre politisk og kulturell boikott av Israel. De vil at Norge skal innføre sanksjoner og arbeide for en internasjonal boikott. De gikk også inn for å utrede mulighetene for kjernekraft i Norge. ©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Raudt

I eitt av dei sterkaste fylka til Raudt er det full splid om fyrste- og andre­kan­di­daten til fylkes­tinget.

Epstein-saken

Det er lett å skjønne at kontroll­ko­mi­teen ville vise handle­kraft med Epstein-høringen, sier jusspro­fessor Eirik Holmøyvik.

Barnevern

Raudt lanserar grep for å halde kriminelle unna private barne­verns­in­sti­tu­sjonar. Det hjelper ikkje, meiner tidlegare barne- og fami­lie­mi­nister Kjersti Toppe.