Fra vår egen navle

Dobbelt­gjenger­ef­fekten

En av den internasjonale venstresidas viktigste stemmer, Naomi Klein, kommer til Norge på Klassekampens invitasjon.

Ut på tur: Naomi Klein tar flyet over Atlanteren og kommer til Oslo 14. mai. Foto: Andrew Medichini, AP/NTBUt på tur: Naomi Klein tar flyet over Atlanteren og kommer til Oslo 14. mai. Foto: Andrew Medichini, AP/NTB

Gjennom flere tiår har Naomi Klein vært en drivkraft i den intellektuelle samtalen. Med bøker som «No Logo», «The Shock Doctrine», «This Changes Everything» og nå «Doppelganger». Vi har hørt med redaktør Mari Skurdal og journalist Line Madsen Simenstad hva publikum kan vente seg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Film

Disse kino­perlene bør du få med deg i sommer

Bøker

Storfor­la­gene har fått ni bøker avslått så langt i år. Det er på tide med en ny diskusjon om innkjøps­ord­nin­gene, mener forlegger John Erik Riley.

Skattekommisjonen

Raser mot Stolten­bergs kommisjon: – Ikke de rike det er synd på