Intervju

Evige drømmer

Etter snart 30 år lager Paul og Lauren Waaktaar-Savoy fortsatt album mest for sin egen del – og for kjærligheten til musikken.

SAVOY: Paul og Lauren i L.A. Paul mener han er «norsk tvers igjennom», men skulle gjerne stemt i det kommende president­valget. Foto: Eleventeen Records.SAVOY: Paul og Lauren i L.A. Paul mener han er «norsk tvers igjennom», men skulle gjerne stemt i det kommende president­valget. Foto: Eleventeen Records.

Jeg lager jo musikk på nesten daglig basis, forteller Paul Waaktaar-Savoy over Zoom fra USA, der han bor.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Musikkmagasinet

Festivalrapport

Under press

Alt Dimitrij Sjostakovitsj skapte, må sees som en dans med det sovjetiske regimet, skriver Magnus Andersson.

Kommentar

Savnet: protest

Av alle vonde ting å se på, ligger synet av statsledere som smisker seg opp til Trump på pressekonferanser, veldig høyt oppe. Sjølv om det er aldri så strategisk å ikke såre Trumps krystallskjøre ego, skriker primaldyret i meg: Ta igjen! Pirk ham i brunkremen! Dra ham i hentesveisen! Men det kommer jo ingen politikere til å gjøre. Og da – kan man tenke – bør det finnes noen andre som tør å si fra. For eksempel store, amerikanske artister, som har et enormt publikum og ditto stor påvirkningsmakt. Men da må man leite med lupe. Hvor er de? Hvorfor er de så stille mens ytringsfriheten, klimapolitikken, helsesektoren, utdanningssystemet, kulturlivet, demokratiet, sivilisasjonen deres blir kjørt i grøften? Det fins et par hederlige unntak.

Intervju

En kjempe takker av

Grete Pedersen tar farvel med Det norske solistkor – og begynner ved Yale University.