Tunnelene er ikke sikre

66 tunneler på norske riksveier oppfyller ikke sikkerhetskrav. Norges Lastebileier-Forbund mener det er altfor svakt, skriver Teknisk Ukeblad. Feilene som gjør at kravene ikke blir oppfylt, kan blant annet være at tunnelene er for bratte, for trange, at de mangler evakueringslys eller ikke har nødfortau. ©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Skattekommisjonen

Et mindretall i skatte­kom­mi­sjonen vil skattlegge oppspart pensjon som for­mues­skatt. Det kan gi en skatte­reg­ning på snaue 13.000 kroner årlig. Det får tommel ned fra Viggo Andresen (80).

Skattekommisjonen

Høyere avgifter og mindre skatt på arbeid og kapital. Slik vil MDGs Ingrid Liland følge opp skatte­kom­mi­sjonen.

Arbeidsliv

SVs Kathy Lie kritiserer arbeids­mi­nis­teren for å gi grønt lys for bestri­delser av sykemel­dinger. Ministeren viser manglende tillit til legene, mener hun.