Økonomi

Vedum tror det lysner i 2024

Norsk økonomi er endelig på vei inn i smulere farvann etter et tøft år, tror finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp).

Nok å tenke på: Økonomien vil bedres i 2024, tror finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp). Her i Finansdepartementet før jul. Foto: Fredrik Varfjell, NTBNok å tenke på: Økonomien vil bedres i 2024, tror finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp). Her i Finansdepartementet før jul. Foto: Fredrik Varfjell, NTB

– Da vi satt her i fjor, tenkte vi at vi var på vei inn i opprørt hav med masse bølger og ventet at 2023 ville bli et røft år. Fortsatt er det store bølger, men vurderingen vår er at det vil være roligere neste jul enn det er nå. Det vil være mer behagelig for folk, sier Trygve Slagsvold Vedum (Sp) til NTB.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Høyere utdan­nings­mi­nister Sigrun Aasland er bedre likt av sektoren enn forgjen­geren, men mangler det hun trenger for å bli elsket: penger.

Ministernes mester

Kommu­nal­mi­nister Bjørnar Skjæran har formidable oppgaver foran seg, som å finne ut hvordan kommunene skal møte eldre­bøl­gen.

Politikk

Mener britenes nye stats­mi­nister kan inspirere mange sosial­de­mo­krater