Anmeldelse

Samtids­ar­keo­logi

Det er ikke noen god idé å henge malerier på Vanessa Baird-tapet.

Bråkete: Trondheim kunstmuseum laget tapet av Vanessa Bairds «I Don’t Want to be Anywhere but Here I Am» (2015). Foto: Lili Zanetta/TKMBråkete: Trondheim kunstmuseum laget tapet av Vanessa Bairds «I Don’t Want to be Anywhere but Here I Am» (2015). Foto: Lili Zanetta/TKM

Å lære av kunstneren

Samlingsutstilling på Trondheim Kunstmuseum

Hvem er vel jeg til å være kritisk? Vent, det er jo det jeg får betalt for å være. Samlingsutstillinger basert på, vel, samlingen, er en helt egen museal sportsgren. Den skal gjerne gni kunsthistorien inn i de besøkende, samtidig som den skal være passe up-to-date og gjerne belyse mer eller mindre dagsaktuelle problemstillinger.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Reportasje

De brutale metodene for tvangs­mo­bi­li­sering av soldater er i ferd med å forgifte forholdet mellom den ukrainske staten og befolk­ningen.

Utdanning

Silje Hammerstad står i front for noregs­his­torias lengste læ­rar­streik. I Bibelen finn ho streike­kraft.

Nord-amerika

Canadas handels­­krig mot USA er en kamp for å overleve, og det er ikke gitt at den er mulig å vinne, sier Michael Ignatieff, tidligere leder av Canadas Liberale parti.