Landbruk

Kutter støtta til Tines rivaler

Regjeringen gjør alvor av planene om nye tiltak for meieriene, tross flere advarsler fra Konkurransetilsynet.

Sur melkeprodusent: Q-Meieriene frykter for sin egen eksistens som følge av endringene regjeringen nå gjør i meierisektoren. Foto: Tom Henning BratlieSur melkeprodusent: Q-Meieriene frykter for sin egen eksistens som følge av endringene regjeringen nå gjør i meierisektoren. Foto: Tom Henning Bratlie

– Vi gjør denne endringen fordi vi ikke ønsker å bruke mer penger på å støtte industriaktørene enn det som er nødvendig for å opprettholde konkurransen. Med dette frigjør vi 50 millioner kroner som kan brukes til å sikre landbruk i hele landet, sier landbruks- og matminister Geir Pollestad (Sp).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Utdanning

Norske elevar gjer det dårlegare på skulen. Lærar Tore Haugstvedt trur ei av årsakene er at mange ikkje får møta motstand.

Kongens gravferd

Kong Harald V samla folket ein siste gong

Barnevern

Lars Mamen i Fair Play Bygg Oslo har sett flere aktører som driver med arbeids­livs­kri­mi­na­litet i bygge­bran­sjen etablere seg innen barnevern.