Landbruk

Kutter støtta til Tines rivaler

Regjeringen gjør alvor av planene om nye tiltak for meieriene, tross flere advarsler fra Konkurransetilsynet.

Sur melkeprodusent: Q-Meieriene frykter for sin egen eksistens som følge av endringene regjeringen nå gjør i meierisektoren. Foto: Tom Henning BratlieSur melkeprodusent: Q-Meieriene frykter for sin egen eksistens som følge av endringene regjeringen nå gjør i meierisektoren. Foto: Tom Henning Bratlie

– Vi gjør denne endringen fordi vi ikke ønsker å bruke mer penger på å støtte industriaktørene enn det som er nødvendig for å opprettholde konkurransen. Med dette frigjør vi 50 millioner kroner som kan brukes til å sikre landbruk i hele landet, sier landbruks- og matminister Geir Pollestad (Sp).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Strøm

Mange fattige får ikke Norges­pris – regje­ringen skylder på EU

Klimaendringer

Selv om noen næringer tjener på klima­end­rin­gene, er alle tapere i det store bildet, slår en ny rapport fast.

Arbeidsliv

Fagfor­enings­leder tror mange saker om bestri­delse av syke­mel­ding aldri kommer verken til dem eller Nav – fordi ansatte ikke tør å si ifra.