En mann med litt for stor boxershorts og altfor stort mot ble nylig stoppet på Suvarnabhumi lufthavn i Bangkok i Thailand. Med seg hadde han intet mindre enn to otere og en præriehund, skriver Simple Flying. Hva han skulle med dem, vites ikke, men den småkloede, asiatiske oteren er rødlistet og visstnok ganske ettertraktet blant slemme dyresmuglere.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Reportasje

De brutale metodene for tvangs­mo­bi­li­sering av soldater er i ferd med å forgifte forholdet mellom den ukrainske staten og befolk­ningen.

Utdanning

Silje Hammerstad står i front for noregs­his­torias lengste læ­rar­streik. I Bibelen finn ho streike­kraft.

Nord-amerika

Canadas handels­­krig mot USA er en kamp for å overleve, og det er ikke gitt at den er mulig å vinne, sier Michael Ignatieff, tidligere leder av Canadas Liberale parti.