AnalyseØkonomi

Arv er raskeste vei til å bli milliardær

For første gang er arv viktigere enn å «bygge formuen selv», viser en ny undersøkelse.

Arving: Gustav Magnar Witzøe er laksearving og milliardær, men jobber også som modell. Her er han på den røde løperen under årets Met-galla i New York, kledd i tråd med årets tema: «Karl Lagerfield». Foto: Gitte Paulsbo, AP/NTB Arving: Gustav Magnar Witzøe er laksearving og milliardær, men jobber også som modell. Her er han på den røde løperen under årets Met-galla i New York, kledd i tråd med årets tema: «Karl Lagerfield». Foto: Gitte Paulsbo, AP/NTB

Den sveitsiske stor­banken UBS viser i sin årlige
oversikt at verden fikk
168 nye dollarmilliardærer det siste året. For første
gang er arvinger den største gruppa nye dollarmilliardærer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Icc

Sjefak­toren har fått sparken, og USA har trappet opp angrepet på Den inter­na­sjo­nale straffe­dom­stolen. Er retts­in­stansen i Haag så svekket at Benjamin Netanyahu kan slippe unna?

Analyse

«Uso­li­da­risk, uaksep­tabelt og opport­u­nis­tisk».

Vestbredden

Israel gjør alvor av boset­tings­planen som vil dele Vest­bred­den i to. Britenes nye utenriks­mi­nister varsler «omfat­tende tiltak».