Retting

Retting

I artikkelen lørdag 18. november om at Israel mottar norske våpen, skriver vi at den norske stat eier 75 prosent av Nammo. Det er feil. Nammo eies 50 prosent av staten og 50 prosent av Patria Industries. Kongsberggruppen eier 49,9 prosent av Patriagruppen, og staten eier 56 prosent av Kongsberggruppen. Det riktige er at Norge totalt eier 64 prosent i Nammo. Vi beklager. Red.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Revidert nasjonalbudsjett

Leder i loko­mo­tiv­fø­rer­for­bundet raser etter regje­ringens forslag om å selge staten ut av Mantena. Det hele er en misfor­stå­else, svarer Kamzy Gunaratnam.

Arbeidsliv

Forslaget frå regjeringa om at sjuke som hovudregel må gå litt på jobb møter kritikk frå LO, Unio og Norsk Sykeplei­er­for­bund.

Politikk

Partiet er ikke inter­essert i å gå i regjering om miljø­par­tiet bryter med Støre, sier Frp-topp Hans Andreas Limi.