Et islandsk fly på vei til Belgia måtte snu like etter at det hadde tatt av i New York, melder Sky News. Grunnen: En laus hest. Transportflyets pilot tok kontakt med bakkemannskapene og fortalte at en hest om bord hadde klart å rømme fra båsen sin og «hadde problemer» mens den romsterte rundt i flyet. Lande fikk de.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Mot veggen

Oljefondet skal få ny etikk­mo­dell. Cecilie Hel­les­tveit skjønner ikke hvorfor vi drepte systemet som gjorde oss rike uten at vi ble onde.

Kapitalisme

Åtte­årin­ger på sminke­bu­tikk. Rensebalsam­reklame på en Formel 1-bil. Skjønnhets­industrien gjen­nom­syrer hver pore av vår kultur.

Klassiker

Arrianos’ skildring av Aleksander den store var en uhemmet ideali­sering av en tidlig im­pe­rialist – som endelig kan leses på norsk.